+ سجاد یکشنبه 29 فروردین 1395 05:37

دانلود مطالعات و ضوابط و استانداردهای بخش تصویربرداری بیمارستان

 

 

 

 

 

 

پروژه مطالعات بخش تصویربرداری بیمارستان به شناخت این بخش و همچنین بررسی معماری و ضوابط و استانداردهای بخش تصویربرداری میپردازد. این پروژه در سایت معمار98 تهیه و تنظیم شده است.

پروژه موردنظر در قالب یک پاورپوینت در 71 اسلاید و قابل ویرایش  آماده شده است.

 

توجه:

برای دریافت مطالعات طراحی "آزمایشگاه و تصویربرداری" به این صفحه مراجعه کنید.

 

فهرست مطالب:

تشخیص بیماریام آر آیطرز کار ام آر آیانواع دستگاه های امروزینحوه تصویربرداریموارد استفادهمزایامعایبموارد ایمنیدستگاه MRIاستاندارد طراحی و برنامه فیزیکیسی تی اسکنطرز کار دستگاه های سی تی اسکنشیوه انجام سی تی اسکنموارد استفادهمزایا و معایبنکات قابل توجه(نور، دمای مناسب، گرد و غبار و...)ضوابط طراحی بخشاستاندارد طراحی و برنامه فیزیکیرادیولوژیطرز کار اشعه ایکساجزای دستگاهنحوه تصویربرداریموارد استفادهمزایا و معایبنکات مربوط به برنامه فیزیکیضوابط طراحی بخش استاندارد طراحینحوه ارتباط بخش با حوزه های عملکردی کلاننحوه ارتباطات ریز فضاها با یکدیگراستاندارد ابعاد در طراحی فضای تصویربرداریمنابع

خلاصه:

 

• در طراحی سازه محل قرارگیری MRI، وزن خود دستگاه و وزن تچهیزات آن مجموعا باید در نظر گرفته شود. قرارگیری آن در طبقه همکف هزینه های اضافی سازه را کاهش می دهد. همچنین جابجایی مگنت و تعویض آن را آسان تر می کند.

  

 

• بیماران نیاز به تعویض لباس و رختکن دارند و در برخی مواقع لازم است بیهوش شوند. در صورت بیهوش لازم است پس از تصویربرداری به هوش بیایند و در ریکاوری بستری شوند.
• به منظور کاهش استرس پیشنهاد می شود محیط MRI محیطی آرام و زیبا باشد.

 

     

• سی تی اسکن نوعی ویژه از پرتونگاری اشعه ایکس می باشد که قادر است تصاویر سطح مقطع بخشی از بدن را بنمایاند. این شیوه، مستلزم برش نگاری (توموگرافی) است. (تومو) واژه ای یونانی به مفهوم برش یا مقطع و گرافی به معنای ترسیم می باشد.

 

 

ضوابط طراحی بخش
جدا بودن مسیر حرکت بیمار با مسیر حرکت رادیولوژیست ها
از طریق انتخاب محل مناسب برای اتاق اشعه X
وجود ظرفشویی با صافی جهت جلوگیری از عبور بطری ها به لوله تخلیه و کمد انباری در قسمت بالای ظرفشویی که منحصرا برای تهیه باریم به کار می رود.
وجود سرویس بهداشتی در مجاورت اتاق اشعه X 
متراژ اتاق انتظار 1.3 مترمربع برای هر بیمار به علاوه 1 مترمربع برای همراهان بیمار و  ....


تصاویری از صفحات پاورپوینت:

 

 

 

مطالعات بخش تصویربرداری بیمارستان - پاورپوینت بررسی تصویربرداری بیمارستان+معماری - دانلود پروژه آماده و کامل بررسی  تصویربرداری بیمارستان - ضوابط و استانداردهای بخش تصویربرداری - اطلاعات و تصاویر بخش تصویربرداری بیمارستان - دیاگرام روابط +سیرکولاسیون بخش تصویربرداری بیمارستان - نقد و تحلیل و بررسی بخش تصویربرداری بیمارستان - طراحی معماری+طراحی بیمارستان+تصویربرداری - دانلود پروژه آماده و کامل بررسی تصویربرداری بیمارستان - نقشه+پلان+نما+تصویربرداری بیمارستان - درسنامه و آموزش طراحی بخش تصویربرداری بیمارستان - مزایا و معایب بخش تصویربرداری - بررسی بخش ام آرآی M R I در تصویربرداری بیمارستان - بررسی بخش سی تی اسکن در تصویربرداری بیمارستان - ضوابط طراحی بخش عکس و رادیولوژی - طرح 4 معماری و بیمارستان - اصول طراحی بیمارستان و مراکز درمانی - بررسی بخش درمانی و تصویربرداری بیمارستان - پاورپوینت+بیمارستان+تصویربرداری - دیاگرام و مسیر حرکتی در لابی تصویربرداری - شبه پلان و شبه فرم از بخش تصویربرداری - بررسی بخش درمانی+شپه پلان+مسیر حرکتی+تصویربرداری - طراحی بیمارستان, طراحی بیمارستان کودکان, مطالعات تصویربرداری, پاورپوینت بررسی بیمارستان, تحلیل و بررسی بخش تصویربرداری بیمارستان,  ضوابط و استانداردهای طراحی تصویربرداری در بیمارستان, بررسی مراکز درمانی- ضوابط واستاندارد تصویربرداریخرید و دانلود دانلود مطالعات و ضوابط و استانداردهای بخش تصویربرداری بیمارستان