X
تبلیغات
رایتل
+ سجاد پنج‌شنبه 25 شهریور 1395 12:42

تحقیق در مورد ایدز

لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب*

فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحه13

فهرست مطالب

چکیده

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

مقدمه

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

اماایدز

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

زیدووادین(AZT) و C60

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

عملکردHIVP در فرد مبتلا

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

بر همکنش HIVP با C60

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

فعالیت ضد C60  HIV

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

حلالیت C60 در آب

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

نتیجه

 

 

10

 

چکیده:

 

در سالهای اخیر بیماری ایدز حیات جامعه بشری را به شدت تحدید می کند. لذا هدف ما از نگارش این مقاله آشنایی با یکی از جدیدترین روشهای شیمیایی مبارزه با این بیماری می باشد.

 

در حال حاضر ایدز به عنوان بیماری جدید دهه اخیر شناخته شده و تعداد مبتلایان به این بیماری روزبه روز بیشتر می شود.هم اکنون ایدز مقام بزرگترین قاتل افراد جوان را به دست آورده است. شیوع و گسترش این بیماری در جهان پژوهشگران را بر آن داشته تا روشی برای درمان این بیماری بیابند.

 

روش کار: C60 ابعاد و خواصی دار دکه می تواند قسمت فعال یک آنزیم ویروس بسیار مهم یعنی پروتئاز 1-HIV را مسدود کند . مشتقات دیگر C60  در خواصی با گروه بزرگی از مواد معدنی خوشه ای مشترک هستند و فعا لیت آنزیم HIV دیگری را متوقف می کنند.

 

. پژوهشگران با اضافه کردن یک استخلاف دی فنیل دیازو متان به C60 مولکول فو لرن دیگری را سنتز کردند و آنرا ،، فولرویید،، نا میدند. این ترکیب با غلظت 3تا µM 5 به سرعت فعا لیت پروتئاز را متوقف می کند. پژوهشگران همچنین دریافته اندکه دی فولرویید تولید مثل ویروسها را در سلولهای سیستم ایمنی آلوده به HIV که به طور عادی و مزمن وجود دار دبا غلظتهای µM 7 وµM 11 متوقف می کند. در حالی که زیدووادین (AZT) یک نوکلئوزید همراه با یک بازدارنده ترانس کریپتاز فقط برضد سلولهایی مانند T لیمفوسیت که به طور عادی آلوده شده اند موثر است ولی برضد سلولهای آلوده مزمن بی اثر است.    جالب توجه است که مشتقات فولرن برضد HIV مقاوم در برابر AZT موثرند. ظاهراً خیلی زود است در مورد درمان دقیق ایدز با مشتقات فولرنها تاریخی تعیین کرد ولی کوششها در این زمینه ادامه دارد.

 

 

 

کلمات کلیدی: مشتقات C60 – آنزیم پروتئاز – فولروئید – زیدو وادین

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مقدمه:

 

 

 

تاریخچه ای در مورد C60 و بیماری ایدز

 

 

 

 

 

 

 

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       مولکول C60 به یادمعمارآمریکایی طراح گنبد هایی با همین نام ساختار هندسی Buck Minester fulleren نامگذاری شد.مولکول C60 را میتوان قفس بسته توخالی از اتمهای کربن در نظر گرفت،که بر روی سطح کروی شبیه توپ فوتبال، قرار گرفته اند. اولین مورد بررسی ثبت شده در مورد فولرنهابه سال 1970 بر می گردد که توسط Eigi osawa صورت گرفته و در مجله ژاپنی منتشر شده است.سپس این مطلب توسطEiji osawaوYoshidaدر کتابی راجع به ترکیبات آروماتیک به زبان ژاپنی توضیح داده شد. در سال 1980،Davidson مولکول C60 را به صورت تئوری مورد بررسی قرار داد. این بررسی تا سال 1985 در هاله ای از ابهام و بصورت تئوری باقی ماند. از سال 1985 تا 1990 مطالعات روی قفسهای کربنی

 خرید و دانلود تحقیق در مورد ایدز